Date 12 czerwca 2024

Łączymy siły intermodalnych działów operacyjnych!

Jak już wiecie – łączymy siły intermodalnych działów operacyjnych!
Rozpoczynamy strategiczną współpracę między Virtusem, a Omida Logistics, spółkami portfelowymi OMIDA Group. Dzięki temu podejmujemy odważny krok w kierunku rozwoju produktu intermodalnego i otwarcia nowego połączenia kolejowego na trasie Poznań-Duisburg. Inwestycja rozpocznie się w lipcu 2024 roku.
✅ Kluczowy element rozwoju działalności intermodalnej, zgodny z naszą ekologiczną misją.
📦 38 miejsc na jednostki ładunkowe, każda do 27 ton, umożliwiają przewóz szerokiego zakresu towarów.
🕐 Pociąg intermodalny będzie kursował z wysoką regularnością: 2 odjazdy do Niemiec i 2 odjazdy do Polski tygodniowo.
🌎 Dyrektor Omida Intermodal, Łukasz Eriksons, podkreśla, że transport intermodalny to przyszłość Europy, zmniejszająca emisję gazów cieplarnianych bez dużych inwestycji w elektryczne ciągniki, a my się z nim całkowicie zgadzamy.
☘️ Ten serwis redukuje emisję CO2, utrzymuje elastyczność planowania tras i obniża koszty operacyjne, zwłaszcza w obliczu spadającej dostępności przewoźników drogowych.
Połączenie zasobów i kompetencji obu firm pozwala na szybszą reakcję na zmiany rynkowe i korzystanie z efektów synergii. Ta inicjatywa otworzy nowe możliwości rozwoju dla naszych spółek portfelowych, wzmacniając naszą pozycję na rynku transportu intermodalnego.

Sprawdź również

Pozostałe aktualności

Date 22 lipca 2024

Cargonite dołącza do Virtus Logistics | Pierwszy etap połączenia | Witamy Team Go!

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 01.08.2024 r. nastąpi przeniesienie działalności operacyjnej Cargonite Sp. z o.o. do Virtus Logistics Sp. z o.o. Dzięki tej integracji, o której informowaliśmy w artykule...

Czytaj dalej Czytaj dalej